کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو به تکنیک جراحی گفته می‌شود که طی آن جراح پلاستیک یا متخصص پوست و مو، مو را به نواحی در حال ریزش یا خالی از مو انتقال می دهد. جراح معمولا مو را از نواحی پشت یا کناره های سر به نواحی جلو یا وسط سر می برد. این نوع عمل جراحی معمولا در کلینیک و از طریق بی حسی موضعی انجام می شود.

اکثر مردم اغلب دلیل طاسی را خونرسانی کم به پوست سر، کمبود ویتامین، شوره سر و حتی کلاه پوشیدن بیش از حد می دانند که تمام این فرضیه ها رد شده است. این نیز تفکری غلط است که اگر موهای مردی تا چهل سالگی نریخت دیگر احتمال ریزش وجود نخواهد داشت یا اگر موهای پدر بزرگتان نریخته باشد موی شما نیز نخواهد ریخت.

کاشت مو

دلایل اصلی ریزش مو

 • افزایش سن
 • تغییرات هورمونی
 • سابقه خانوادگی طاسی

به عنوان یک قاعده کلی؛ هر چه ریزش مو زودتر آغاز شود، طاسی شدیدتر خواهد بود.

کاندید مناسب برای کاشت مو چه کسی است ؟

اگر در نواحی پشت و کناره های سرتان که نواحی اهداکننده هستند تراکم بالایی از مو داشته باشید احتمالا کاندید مناسبی برای کاشت مو باشید. نواحی اهداکننده قسمت هایی از سر هستند که مو از آنجا برداشته می شود. عوامل دیگری مانند رنگ، حالت و ضخامت مو نیز ممکن است روی نتیجه کاشت مو تأثیر بگذارد.

تکنیک های متعددی برای کاشت مو استفاده می شوند. گاهی اوقات برای دستیابی به نتایج بهتر دو یا چند تکنیک با هم ترکیب می شوند.

کاندید کاشت مو

کاشت مو می تواند ظاهر را بهبود بخشده و اعتماد به نفس را در افراد بالا ببرد اما لزوما نتایج با ایده آلی که در ذهن دارید مطابق نخواهد بود. بنابراین قبل از اینکه تصمیم به جراحی بگیرید به دقت درمورد انتظارات و خواسته هایتان فکر کنید و راجع به آن ها با جراح خود صحبت کنید.

توجه داشته باشید که در تمام تکنیک های اینکار از موهای خودتان استفاده می شود و هدف جراحی استفاده مؤثر از موهای موجود است.

تکنیک های کاشت مو مانند پانچ گرافت، مینی گرافت، میکرو گرافت و روش نواری به طور کلی برای بیمارانی انجام می شوند که به موی کمتری نیاز دارند. گسترش پوست سر، فلپ ها و کاهش پوست سر روش هایی هستند که معمولا برای کسانی مناسب اند که نیاز به موی ببیشتر و تغییر قابل توجهی دارند.

به یاد داشته باشید که برای  جراحی ایمپلنت مو محدودیت هایی وجود دارد مثلا به شخصی که موهایش خیلی کم است (بانک مو ندارد) کاشت مو توصیه نمی شود.

در هنگام مشاوره برای جراحی کاشت مو انتظار چه چیزی را داشته باشم ؟

پزشکی را انتخاب کنید که در انجام تمام تکنیک های کاشت مو تجربه داشته باشد تا مطمئن شوید که تمام روش های جراحی برایتان قابل انجام است.

در مشاوره اولیه پزشک میزان ریزش و تراکم مو را بررسی کرده و درمورد سابقه خانوادگی تان در ریزش مو و اینکه قبلا کاشت مو انجام داده اید یا نه سؤالاتی می پرسد. او همچنین راجع به سبک زندگی و خواسته ها و هدفتان از کاشت مو با شما صحبت می کند.

اگر سؤالی دارید حتما از پزشک بپرسید. شما باید درمورد شرایطی مانند فشار خون بالا، مشکلات مربوط به لخته شدن خون یا ایجاد زخم های شدید که ممکن است در حین جراحی یا بعد از آن مشکل ساز شوند با پزشک صحبت کنید و اگر سیگار می کشید یا مواد مخدر یا دارو به خصوص آسپرین یا داروهایی که باعث لخته شدن خون می شوند مصرف می کنید حتما به پزشک خود بگویید.

پزشک درمورد نوع بیهوشی، تجهیزات و محل انجام جراحی، هزینه و خطرات آن توضیحاتی را می دهد. در جریان برنامه پزشکتان باشید؛ اینکه از چه تکنیک هایی استفاده خواهد کرد و هر یک چقدر طول می کشند. از او بخواهید به شما بگوید که پس از عمل چه شکلی خواهید شد.

6 رژیم لاغری برای کاهش وزن سریع

رژیم لاغری ، برای رسیدن به کاهش وزن، به نظر می رسد اتخاذ یک رژیم لاغری راه حل ایده آل است. اما امروزه رژیم های غذایی زیادی وجود دارد (ماست ، موز ، 1200 کالری و …).  پیدا کردن و انتخاب بهترین رژیم لاغری دشوار است. برای کمک به شما در انتخاب یک رژیم لاغری برای گرفتن بهترین رژیم لاغری متناسب با شما، در اینجا 6 رژیم غذایی موثر برای کاهش وزن سریع و پایدار را توضیح داده ایم.

رژیم لاغری

رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک (یا Keto) برنامه ای است که بر مصرف لیپیدها متمرکز است. در طول این رژیم لاغری، برخلاف کربوهیدرات هایی که باید از آنها اجتناب شود، از چربی های خوب استفاده می شود. چنین برنامه لاغری، باعث می شود در طول روز از پرخوری و خوردن میان وعده جلوگیری كنید. با رعایت صحیح رژیم لاغری کتو، شما وزن کم خواهید کرد و به لطف کاهش انسولین، بدن شما قادر خواهد بود راحت تر چربی بسوزاند.

برای اینکه رژیم کتوژنیک موثر واقع شود، لازم است غذاهای مناسب (گوشت قرمز ، لبنیات ، روغن ، آجیل و…) مصرف کنید و غذاهای سرشار از کربوهیدرات را ممنوع کنید. بدن شما باید به برنامه غذایی جدید شما عادت کند و این می تواند بسیار زمانبر باشد. پس صبور باشید!

مزایای رژیم لاغری کتو

 • احساس سیری
 • موثر در کاهش وزن
 • تثبیت سطح قند خون
 • خودداری از خوردن تنقلات در طول روز
 • مصرف چربی های خوب

معایب رژیم لاغری کتو

 • عوارض جانبی مانند خستگی، احتباس آب یا کمبود آب
 • رژیم غذایی که می تواند در طولانی مدت منجر به مشکلات قلبی عروقی شود
 • برای ورزشکاران مناسب نیست
 • رژیم لاغری ناامید کننده
بهترین رژیم لاغری

رژیم لاغری ناظران وزن (Weight Watchers)

Weight Watchers یکی از رژیم های ستاره ای است! این رژیم لاغری، علاوه بر معروف بودن، بسیار مؤثر است. این رژیم غذایی کم کالری هدف خاصی دارد: به شما کمک می کند تا به خوبی غذا بخورید و تمام عادات بد خود را از بین ببرید. این رژیم غذایی مؤثر، هدفش این نیست که شما را محروم کند، بلکه تعادل در رژیم غذایی، به منظور کاهش وزن ایجاد می کند.

با مشاهده وزن، آنچه را که می خواهید می خورید ، اما به روشی معقول. در طول برنامه خود، شما همچنین می توانید در جلساتی شرکت کنید که در طی آن یک مشاور برای مشاوره شما مداخله خواهد کرد. همچنین با سایر پیروان این رژیم دیدار خواهید کرد.

با مشاهده وزن ، شما یاد می گیرید که چگونه بهتر غذا بخورید. در نتیجه در پایان رژیم غذایی شما قادر خواهید بود وزن ایده آل خود را حفظ کرده و چربی های از دست رفته خود را پس نگیرید. البته توصیه می شود برای نتیجه بهتر، ورزش را به موازات رژیم غذایی خود انجام دهید.

فیزیوتراپی چیست؟

قبل از اینکه به فیزیوتراپی در منزل تهران بپردازیم، بهتر است ابتدا توضیحاتی در مورد اینکه اصلا فیزیوتراپی چیست؟ فیزیوتراپیست کیست؟ و اینکه چه موقع باید از فیزیوتراپی استفاده کرد؟  بپردازیم.

فیزیوتراپی در هنگام آسیب دیدگی، بیماری یا ناتوانی، می تواند به بازیابی حرکت و عملکرد کمک می کند. همچنین می تواند به شما در کاهش خطر صدمه یا بیماری در آینده کمک نماید. این یک رویکرد جامع است که بیمار را به طور مستقیم در مراقبت از خود یاری می کند.

تمرینات به طور معمول در کلینیک فیزیوتراپی انجام می شود، اما در حالی که شما در رختخواب هستید و یا روی یک صندلی در بیمارستان نشسته اید نیز می توانید تمرینات فیزیوتراپی را انجام دهید و یا حتی فیزیوتراپی در منزل را انجام دهید.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست شما ممکن است شما را در بیمارستان ملاقات کند و در زمینه بهبود تحرک عملکردی – مانند حرکت در رختخواب یا بالا رفتن از پله ها – کار کند تا بتوانید با خیال راحت به خانه بروید. یکی از مؤلفه های این برنامه توانبخشی در بیمارستان ممکن است تکمیل تمرین های فیزیوتراپی باشد.

فیزیوتراپی شما همچنین ممکن است تمریناتی را برای شما تجویز کند تا به عنوان بخشی از برنامه ورزش خانگی خود انجام دهید. این برنامه می تواند به شما در بهبود وضعیت در حالی که در کلینیک فیزیوتراپی نیستید، کمک کند. فیزیوتراپیست شما همچنین می تواند تمریناتی را نشان دهد که می تواند برای جلوگیری از بروز مشکلات آینده موثر باشد.

فیزیوتراپیست

فیزیوتراپی توسط پزشکان متخصص آموزش دیده و تنظیم شده به نام فیزیوتراپیست ارائه می شود.

فیزیوتراپیست ها اغلب به عنوان بخشی از تیم چند رشته ای در زمینه های مختلف پزشکی و تنظیمات فعالیت می کنند، از جمله:

 • بیمارستانها
 • مراکز بهداشت و درمان جامعه
 • برخی از جراحی های پزشک عمومی
 • برخی از تیم های ورزشی ، باشگاه ها ، خیرین و اماکن کار

برخی از فیزیوتراپیست ها همچنین می توانند ویزیت خانه را تحت عنوان فیزیوتراپی در منزل ارائه دهند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *